WebHaritalarHaberlerMailDiskGörselVideoÇeviri
Giriş
Ctrl öncekisonraki Ctrl

Yandex'e giriş

Yandex'in kişisel servisleriyle (Mail, Disk vs.) çalışmak için sisteme giriş yapılması gerekir. Bunu yapmanın iki yolu vardır:

Giriş parametreleri

Hesabınıza ilişkin verilerin tarayıcıda saklanma süresi giriş yöntemine göre değişir:

  • Formda beni hatırla onay kutusu varsa, şifreyi girdiğinizde uzun bir süre giriş yapabilmek için onay işareti koyabilirsiniz. Şifreyi yeniden girmeniz ancak, Yandex servislerinin sayfalarını üç ay süresince açmadığınızda gerekir. Onay işareti koyulmazsa, yalnızca birkaç saatliğine giriş yaparsınız ve tarayıcı kapatıldığında oturumunuz da otomatik olarak kapatılır.

    Onay kutusunu, yalnızca sizin kullandığınız bir bilgisayarda işaretlemenizi öneririz.

  • Bazı formlarda beni hatırla onay kutusunun yerini beni hatırlama onay kutusu alır ve tam tersi mantıkla çalışır: Onay işareti kaldırılmazsa uzun süreli olarak giriş yaparsınız.

    Genel kullanıma açık bilgisayarlarda (örneğin, Internet kafede) onay kutusunun işaretlenmesi önerilir.

  • Sosyal ağlar veya Yandex Elements kullanılarak yapılan girişler her zaman kısa sürelidir ve tarayıcıyı kapattığınızda sonlandırılır.

    Uzun süreli giriş yapmak için, hesaba ilişkin kullanıcı adını ve şifreyi Yandex sayfalarının birinden, örneğin Yandex.Pasaport sayfasından girin. Kullanıcı adınız ve şifreniz yoksa buradan alabilirsiniz.

Çıkış

Hangi giriş yöntemini tercih etmiş olursanız olsun, oturumu kapatmak için Çıkış bağlantısına (servis sayfasının sağ üst köşesinde) gitmeniz yeterlidir. Bundan sonra, yeniden giriş yapmadığınız sürece Yandex'in kişisel servislerine erişim sağlayamazsınız.

Not. Başka birinin bilgisayarında oturuyorsanız, tarayıcının şifrenizi hatırlamasına izin vermeyin; birileri şifrenizi bilmese bile hesabınızı kullanabilir.

Bir başkasının bilgisayarından giriş yaptıysanız ve oturumu kapatmayı unuttuysanız, kişisel veriler sayfasında Tüm bilgisayarlarda oturumu kapat bağlantısına gidin.

Klavye